Yağlı Boya Nedir?

08 Ekim 2020
Yağlı Boya Nedir?

Gerçekliğin Sınırlarında Gezinin

Resmin en geleneksel hali yağlı boya ile yapılandır. Dünyayı alt üst eden o büyük sanat devrimi yağlı boya tabloların üzerinde yükselmiştir. Gerçekçi tabloların en büyük ve yardımcısı olarak karşımıza çıkan bu boyalar yaratıcılığınıza en büyük destek olacaktır. Eğer daha önce hiç resim yapmadıysanız, en başından küçük adımlar ile  bu yöntemi öğrenmek, aşama aşama gelişmek tecrübe edeceğiniz ve kendinizi terapi edeceğiniz harika bir yöntem olarak eğlenceli hobilerin arasında yerini almaktadır.

Ustalar İçin Benzersiz Zevk Acemiler İçin Yeni Bir Başlangıç

Hobima birçok yağlı boya seti ile kullanıcıların karşısında çıkmaktadır. Bu setlerin bazıları zaten yağlı boya resmin içinde olanlar için tasarlanmışken bazıları ise yeni başlayan ressamlar için oluşturulmuştur.  Masa üstü tuvalleri, paletler, boyalar, zemin fırça setleri, resim yağları, terebentin ve spatula içermektedir. Onları aldıktan sonra muhteşem tablolar için geriye sadece hayal gücü ve birazcık çalışmak kalıyor. Boyamanın birçok türü bulunmaktadır, bunların gerçekçiliğe en yakın tabloların yapılmasına en çok izin veren boya türü yağlı boyadır.  Böylelikle sevdiklerinize hediye tablolar yapabilirsiniz yahut en güzel anılarınızı en canlı halleriyle canlandırabilirsiniz.

Parmaklarda Akıp Giden Yaşam

Yağlı boyalar artık yeni teknojiler sayesinde çok daha kolay kullanabilecek şekilde üretilmektedir. Bu sayede oldukça eski bir sanatı hiç zorlanmadan çok kolay bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Geçmişe temas etmek kadar güzel hissettirecek bir yoldur. Üstelik yağlı boya dersleri alabilmek hiç de zor değildir. Yeni yağlı boyalar pürüzsüz dokulara sahiptir. Aynı zamanda yüzeylerinin parlaklığı da yapılan tabloların gerçekçiliğini arttırmaktadır. Sahip oldukları örtücülük ve kalıcılık ile üst üste defalarca fırça darbeleri almaya müsait bir yapıları vardır.

Tuvalin sert dokusu üzerinde kayıp giden boya her dakika size daha da çok zevk verecektir. Boyaları farklı yoğunluklarıyla çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.  Bir çiçeğin renklerini, ışığı ve gölgesini terebentin ve açık renkler kullanarak çeşitli yoğunluklar tercih ederek ayarlayabilir, olduğundan çok daha canlı bir hale getirebilirsiniz. Bu yöntem sunduğu avantajlar ile diğer boyama yöntemlerinden ayrılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.